Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Kawa Arabica

(1 opinia klienta)

SKU: ZDRO0001 Kategorie: ,
  • Share post

Opis

Jeżeli planujesz zwiedzać różnorodne kraje w Europie, a nadzwyczaj lubisz kawę, bez żadnego ale zwróć uwagę na lokale, jakie cieszą się famą oraz które są w metropoliach od wielu lat. Tam wypijesz najlepszą kawę. Artykuł prezentuje tylko drobną część wśród wielu innych kawiarń o niesamowitym klimacie oraz charakterze naszych europejskich stolic. Wspólnie z pojawieniem się kawy w XVI wieku w Europie zaczęły powstawać pierwsze kafeterie. W pierwszej kolejności w Turcji, a później w Wenecji oraz innych portowych miastach takich jak Londyn czy Amsterdam. Jednym z pionierów w dyscyplinie kawiarnianego biznesu był honorowany polski szlachcic Jerzy Kulczycki, jaki za bohaterskie dokonania w czasie okrążenia Wiednia w 1683 roku pozostał nagrodzony 300 workami kawy. Otworzył on w Wiedniu kawiarnię pod nazwą “Dom pod Błękitną Butelką”, w której sam serwował pierwszą kawę doprawianą miodem i mlekiem.

Kawiarnię zamknięto niedługo po jego śmierci, jednak z od czasu do czasu powstawały oryginalne kawiarniane obiekty, które wystrojem znacznie bardziej naprowadzały pokoje pałacowe niż restauracje, a ich klientelą byli zwykle intelektualiści i artyści – tam przyda się kawa. Na początku kawiarnie były wypełnione męską częścią konsumentów, dopiero w XIX wieku także damy zaczęły bywać w tego typu lokalach. Wybierając się w podróż po europejskich stolicach warto wejść do najstarszych i nadal funkcjonujących kafeterii, żeby spróbować smaku szablonowej kawy i poczuć atmosferę dawnych kawiarń.

Do dziś w Wiedniu działa jedna z najstarszych kafeterii, funkcjonująca w założonym w 1876 roku hotelu Sacher. Implikująca się w sercu Wiednia kafeteria ma do zaproponowania kawę po wiedeńsku oraz sławny tort Sachera, jakiego receptura jest utrzymywana w tajemnicy. Tort Sachera zaistniał przy udziale ojca założyciela hotelu Sacher, austriackiego cukiernika Franza Sachera. Legenda głosi, że cukiernik będąc jeszcze asystentem kucharza pozyskał zamówienie na tort dla księcia Metternicha, a że zamówienie przyszło późno i było niewiele czasu na przygotowania, Sacher postanowił z niewielkiej ilości składników stworzyć prosty tort, który okazał się sensacją.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 opinia dla Kawa Arabica

  1. Ada

    Wysokiej jakości pieczątki kupiłam z firmy MAX. Wyróżnia ich atrakcyjna oferta, profesjonalne podejście do klienta oraz szybkość realizacji zleceń. Dla siebie zamówiłam pieczątki imienne oraz księgowe, ale w ofercie panele do urządzeń jest ich o wiele więcej. Sprawdźcie sami!

Dodaj opinię