Wsparcie dietetyka

SKU: WIND10112019A Kategoria:
  • Share post

Opis

Deficyt kaloryczny i jego rola w procesie odchudzania

Regularne i systematyczne ćwiczenia fizyczne nie są konieczne do zgubienia zbędnych kilogramów. Sekret tkwi bowiem w odpowiednim sposobie odżywiania się. Kluczem do sukcesu jest ograniczanie węglowodanów o dużej wartości kalorycznej. Należy zbilansować przyjmowane kalorie oraz dzienny wydatek energetyczny, aby uzyskać deficyt kaloryczny. Na czym to dokładnie polega?

Czym jest deficyt kaloryczny?

Nasza codzienne aktywność zużywa kalorie, które spożywamy w ciągu dnia. Jeżeli wydatek energii jest wyższy niż poziom przyswojonych kalorii, powstaje tzw. deficyt kaloryczny – Twój główny przyjaciel w procesie odchudzania. Nie musisz się głodzić, ani spędzać godzin na morderczych treningach, aby pozbyć się zbędnego tłuszczu. Wystarczy jedynie pamiętać o deficycie kalorycznym.

Jak obliczyć deficyt kaloryczny?

W sieci znajdziemy specjalne kalkulatory, które szybko ustalą nasze zapotrzebowanie na kalorie. Obliczenia uwzględniają masę ciała, wzrost, wiek oraz dzienną aktywność. Na podstawie obliczeń uzyskasz minimalne zapotrzebowanie dzienne. To właśnie do tego progu będziemy się stosować. Górna granica jest natomiast pomocna dla osób, które chcą zwiększyć swoją wagę.

Skuteczne odchudzanie wymaga czasu

Zbyt duży deficyt kaloryczny nie jest zdrowy dla naszego organizmu. Nie należy zatem schodzić znacząco poniżej dziennego zapotrzebowania. W ciągu jednego tygodnia powinniśmy tracić 1% masy ciała. Ta prosta zasada pozwala w bezpieczny sposób uzyskać trwały rezultat bez efektu jojo.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wsparcie dietetyka”