Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czym są przedłużanie rzęs

(1 opinia klienta)

  • Share post

Opis

Przedłużanie rzęs – to półtrwałe rzęsy, które są ręcznie przyklejane na naturalne rzęsy. W przeciwieństwie do sztucznych rzęs, rzęsy przedłużane mają bardziej naturalny wygląd, są sklejane indywidualnie, dzięki czemu można je dostosować i dostosować do oczu i rzęs klientki, fizjonomii twarzy i jej pragnień.

Rodzaje rzęs nić po nitce Artystki rzęs używają trzech różnych rodzajów przedłużania rzęs: norek, jedwabiu i syntetycznych. Niektóre salony stosują również syntetyczne przedłużenia norek, które technicznie są tylko syntetycznymi przedłużeniami, które naśladują przedłużenia norek. W większości przypadków o wyborze materiału i rodzaju rzęs drucianych decyduje technik, a nie klient. Jeśli więc jesteś weganką lub masz alergię na sierść zwierząt, koniecznie zapytaj konkretnie, że używane przedłużanie rzęs nie jest wykonane z norek, ale z materiału syntetycznego.

O sile pracy zwykle nie decyduje materiał (przędza syntetyczna lub naturalna), ale rzęsy z norek i jedwabiu wydają się wyglądać bardziej naturalnie, podczas gdy rzęsy syntetyczne mogą być grubsze i bardziej intensywne w czerni, co jest bardziej odpowiednie dla tych, którzy chcą bardziej ekstrawagancki wygląd.

Rzęsy jedwabne i syntetyczne mają różne długości, grubości i krzywizny, natomiast przy produkcji rzęs z naturalnej przędzy norek te cechy są trudniejsze do kontrolowania, dlatego są rzadko stosowane. Zazwyczaj artystka używa kilku długości w jednej pracy, aby uzyskać przyjemniejszy efekt, nakładając dłuższe rzęsy na zewnętrzne kąciki oczu i krótsze rzęsy na wewnętrznych kącikach.

Jak nakładać nitkę po nitce do rzęs?

Nakłada się je ostrożnie, nić po nitce, za pomocą specjalnie opracowanego półpermanentnego kleju, który nie podrażni i nie uszkodzi naturalnych rzęs. Rozszerzenia będą nakładane wyłącznie na naturalne nici, bez bezpośredniego kontaktu ze skórą. Techniki aplikacji różnią się w zależności od salonu, od jednego technika do drugiego, ale istota pozostaje taka sama:

Ocena: Przed aplikacją technik musi przedstawić modelce/klientowi każdy krok, korzyści i ryzyko związane z rzęsami. Należy również upewnić się, że model nie jest uczulony na kleje lub inne stosowane substancje. W razie potrzeby zaleca się również zdjęcie soczewek kontaktowych.

Wybierzcie razem długość i krzywiznę przedłużeń: modelka wraz z rzęsistą musi stworzyć odpowiedni styl, bardziej ekstrawagancki lub bliższy naturalnemu styl. W oparciu o pożądany wygląd, wybierz idealną długość i krzywiznę przedłużeń. Należy pamiętać, że technik może zdecydować się na użycie różnych długości, stosując dłuższe przedłużenia do zewnętrznych rogów i krótsze przedłużenia do wewnętrznych rogów. wpływ odżywki na rzęsy

Oczyszczanie okolic oczu: Artysta rzęs zaprosi Cię do położenia się i zadba o wygodną pozycję

Następnie oczyści okolice oczu, aby usunąć makijaż, olej i ewentualne zarazki z tego obszaru. Idealnie modelka/klientka powinna stawić się na demakijaż z zachowaniem odpowiedniej higieny oczu.

Izolacja dolnych rzęs: podczas zabiegu, który zwykle trwa 1-3 godziny, w zależności od ilości zastosowanych przez technika przedłużeń, oczy są zamknięte. Przed nałożeniem rzęs dolne rzęsy należy zaizolować taśmą medyczną i/lub łatami na rzęsy. Zabieg ten nie jest bolesny zarówno podczas nakładania, jak i usuwania plastrów i taśmy medycznej.

Aplikacja druciana: Za pomocą pęsety do przedłużania rzęs, rzęsistka zanurza końcówkę każdego przedłużacza w specjalnym kleju, a następnie nakłada go na naturalne rzęsy w pewnej odległości od powieki, nie dotykając ich. Możesz wybrać technikę wątku po wątku, w której zostanie zastosowane jedno rozszerzenie na wątek naturalny, lub pracę objętościową, która wymaga kilku rozszerzeń dla każdego wątku naturalnego. Aplikacja nie jest bolesna, jednak niektóre osoby odczuwają lekki dyskomfort z powodu pęsety, która pracuje blisko oczu, gdy są one zamknięte.

Suszenie: Klej do przedłużania rzęs wysycha bardzo szybko, ale ze względów bezpieczeństwa technik może zalecić odczekanie kilku minut po nałożeniu wszystkich przedłużeń. Technicy mogą wybrać przenośny miniwentylator, aby przyspieszyć czas schnięcia. Przez cały czas twoje oczy są nadal zamknięte.

Zdejmowanie taśmy i plastrów na rzęsy: Gdy rzęsy są całkowicie suche, technik zaczyna usuwać plastry na rzęsy i taśmę medyczną (zabieg nie jest bolesny, ale może powodować lekki dyskomfort). Po tym zabiegu rzęsy zostaną wyszczotkowane szczoteczką do tuszu do rzęs, następnie zostaniesz poproszona o lekkie mrugnięcie. I voila!

Gdzie mam się udać na przedłużanie rzęs?

Jedną z najbardziej niepokojących rzeczy związanych z przedłużaniem rzęs jest to, że coraz więcej niewykwalifikowanych amatorów promuje się jako rzęsy. Duża liczba profesjonalistów jest bardzo dobrze wykwalifikowana w dziedzinie urody (farbowanie włosów, stylizacja włosów, strzyżenie, makijaż czy manicure-pedicure), ale nie posiada specjalnych kwalifikacji do przedłużania rzęs, gdzie pracują w okolicach oczu, obszar niezwykle wrażliwy i delikatny.

Zanim zaplanujesz aplikację rzęs, upewnij się, że Twój technik ma odpowiednie kwalifikacje i przeszedł specjalne kursy w tym zakresie. Upewnij się, że wybrany salon lub studio przestrzega wszystkich zasad higieny, używane produkty są produktami profesjonalnymi, a techniki nie zagrażają Twojemu zdrowiu i oczom.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 opinia dla Czym są przedłużanie rzęs

  1. Viola

    Poznaj tajniki diety Wima, to nowoczesne podejście do diety. Warto zapoznać się z tą dietą. https://www.makijaz.info.pl/dieta-wima-hofa-na-czym-polega-i-jak-ja-stosowac/

Dodaj opinię