Chorwacja – tanie oraz interesujące miejsce wyjazdu dla Polaków

Kategoria:
  • Share post

Opis

Mimo zastoju gospodarczego, branża turystyczna trzyma się nieźle – w 2019 roku na zagraniczne wakacje wyjechało nieomalże 5 mln naszych rodaków. Rodacy najentuzjastyczniej wyjeżdżają nad Bałtyk oraz do Grecji. Również wakacje w Chorwacji stają się coraz popularniejsze – wybiera je ok. 10 % urlopowiczów. Ten kraj jednoczy się z błogim odpoczynkiem na plaży oraz wypływaniem w ciepłych wodach Adriatyku. Urlop w tym śródziemnomorskim regionie to atrakcja dla wędrowców – pyszna kuchnia, bogata architektura oraz gwarancja słonecznej aury w sezonie.

Coraz to więcej biur podróży oferuje zorganizowane eskapady do Chorwacji, głównie do Istri, najpopularniejszego kurortu. Mimo to letnicy są w stanie samodzielnie zaplanować własny wypoczynek w tym pełnym wdzięku miejscu. Bilety lotnicze to wydatek rzędu 300 – 400 zł (zależnie od pory roku). Na miejscu nie ma kłopotu z odnalezieniem prywatnego noclegu. Kwatery to rozwiązanie dla ludzi poszukujących tańszej opcji.

Polacy wielokrotnie wybierają ten kraj jako cel własnej wakacyjnej podróży, iż względu na względnie bliską odległość od stworzonego przez nas. Dla znacznie bardziej wymagających urlopowiczów (również z zasobniejszym portfelem) należyte będą apartamenty o podniesionym standardzie. Chociaż pod pojęciem apartamenty kryją się również w pełni wyposażone mieszkania, z klimatyzacją i wieloma innymi udogodnieniami – my rekomendujemy natomiast Nieruchomości w Chorwacji realestate-honeste.com. Wybierając apartament trzeba zwrócić szczególną uwagę na jego lokalizację – w końcu urlop przy głośnej ulicy to na pewno nic przyjemnego. Nocleg w wydzierżawionym apartamencie to też możliwość samodzielnego preparacje posiłków w słusznym dla turysty czasie – brak odgórnie ustalonych godzin ułatwia zaplanowanie czynnego dnia poza hotelem. Jak widać, możliwości zorganizowania jest wiele. Należałoby je gruntownie rozważyć, aby w czasie podroży przytulnie spędzić własny czas.