Akcesoria dla zwierząt

Kategoria:
  • Share post

Opis

Jakikolwiek pies jest w wielkim stopniu zależny od własnego właściciela, a stwierdzenie to traktuje szczególnie szczeniąt, które to potrzebują należącej do nas pomocy, troski, sympatii i towarzystwa i miłości. Kiedy tak właściwie w mieszkaniu jest wyłącznie jedno zwierzę, pies może tak bardzo przyzwyczaić się do właściciela, że obserwuje każdy jego krok i nigdy go nie opuszcza. Problem może pojawić się, gdy ulubiony właściciel pragnie wyjść z mieszkania, pozostawiając psa samego. Jeśli właściciel wychodzi na pewien czas z domu, pies czuje się niepewnie, boi się, że został opuszczony. Jego strach może pozostać wyrażony poprzez piszczenie, głośne wycie, czy także drapanie mebli – znacznie więcej o tym na stronie internetowej Canis Pet. Żeby zapobiec takim sytuacjom trzeba przyzwyczajać pieska do ciszy nawet w owym czasie, gdy właściciel jest nieobecny.

Jeżeli pies podczas naszej klarownej nieobecności był cicho pochwalny go, żeby zrozumiał, że zachował się dobrze. Najpierw wychodźmy z lokalu mieszkalnego na krótkie okresy czasu, ale róbmy to regularnie. Wychodzenie z mieszkania poprzedzajmy także zawsze tymi samymi czynnościami, czyli ubierzmy kurkę, zabierzmy kluczyki do samochodu, a wtedy pies zacznie rozróżniać owe znaki. Po kilku wyjściach właściciela czworonóg będzie przygotowany na to, żeby pozostać sam w owym czasie, gdy wyjdziemy na osiem godzin do pracy. Każdy pies, który pragnie pokazać, że to on jest w otoczeniu zwierzęciem dominującym stroszy na grzbiecie włos, a przy tym otwiera pysk oraz unosi ogon.

Psa jesteśmy w stanie obawiać się też wtedy, kiedy podciąga wargi, pokazując tym samym zęby. Tak wyglądający pies przestrzega swą postawą, że może zaatakować, wobec tego lepiej mieć się przed nim na baczności. Zupełnie inaczej wygląda pies, jaki jest przyjaźnie nastawiony i chce okazać swoją radość. Psy kiepsko znoszą rozstania ze swoim ukochanym właścicielem, wskutek tego także pilnie nadsłuchują gdzie w danej chwili się on znajduje. Z tego także względu każdy pies znakomicie wie, czy jego pan stoi pod drzwiami, jest w garażu, czy również naprawdę na chwilę wyjechał. Każdy pies oczekuje na powrót swojego pana, a kiedy się on już pojawi głośno cieszy się z jego powrotu. Z tego też względu, kiedy powrócimy już do mieszkania, pochwalmy czworonoga, że cicho czekał na nas.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Akcesoria dla zwierząt”