Ciekawostki o Południowej Ameryce i Północnej

Kategoria:
  • Share post

Opis

Ameryka Południowa jest lądem, którego zaludnienie jest nadzwyczaj niemiarowe. Krajem najgęściej zaludnionym w Ameryce Południowej jest Ekwador, gdzie na kilometr kwadratowy średnio przypada czterdziestu mieszkańców. Zaś krajem, jakie ma minimalny stopień konsystencji zaludnienia jest Surinam, w którym na kilometr kwadratowy przypada trzech obywateli. Niewątpliwie najgęstsze zaludnienie w Ameryce Południowej jest tam, gdzie aglomeracja jest w najwyższym stopniu rozwinięta. Gra toczy się tutaj o takie miasta jak: Sao Paulo (dwadzieścia jeden milionów mieszkańców), Lima (osiem milionów mieszkańców), Rio de Janeiro (dwanaście milionów mieszkańców) i Bogota (siedem milionów mieszkańców). Ameryka Południowa jest krajem składającym się z dwunastu państw, jakie dysponują niepodległością. Jest też jeden obszar zależny (Gujana Francuska).

Największym miastem Ameryki Południowej jest brazylijskie miasto Sao Paulo – inne zajmujące informacje o Amerykach znajdziesz na witrynie Ameryka Północna ciekawostki. W Ameryce południowej znajduje się również największy wulkan świata. Chodzi o Ojos del Salado, którego wysokość wynosi prawie siedem tysięcy metrów nad poziom morza. W Ameryce Południowej spotkać można wszelkie bogactwo fauny oraz flory. A wszystko jest zasługą tego, iż mieści się tam wiele obszarów, jakie nie zostały jeszcze naruszone przez człowieka. Wielka ilość gatunków flory sprawia, iż kontynent ten wydaje się piękniejszy. Ogromny stopień roślinności uwypukla, że jest to miejsce, gdzie nie każdy obszar zamienia się w tereny pod warsztaty.

Najpiękniejszym i w największym stopniu zielonym miejscem w Ameryce Południowej jest dorzecze amazonki, gdzie spotkać jesteśmy w stanie prawdziwy i bardzo stereotypowy las tropikalny (deszczowy). Roślinność w Ameryce Południowej pod żadnym pozorem nie jest ograniczona, a wprost przeciwnie. Zróżnicowanie roślinne jest tutaj w gruncie rzeczy duże i często napotykane. Jest tu też wiele roślin użytkowych, takich jak ananas, tytoń, ziemniak lub też kakaowiec. Ameryka Południowa jest również bogata w wiele gatunków zwierząt, których nie wolno ujrzeć na innych kontynentach. Są to takie zwierzęta jak kondory, boa dusiciele, kolibry, anakondy czy także tapiry bądź też jaguary.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Ciekawostki o Południowej Ameryce i Północnej”