Schematyczne nastawienie do prezentów na dzień chłopaka

Kategoria:
  • Share post

Opis

Przejmowanie modnych zachowań z Zachodu nie wychodzi nam w żadnym wypadku na porządne. Coraz to trudniej jest wychowywać własne potomków. Dawniej najgorszy był okres buntu nastolatków, dziś najgorszy okres zaczyna się, gdy dziecko zaczyna mówić oraz ma prywatne zdanie, a do tego ma również rówieśników, do których wiecznie się porównuje. Jak w dzisiejszych czasach świętować dzień latorośli, żeby było w pełni zadowolone? Jaki będzie bardzo dobry prezent na dzień chłopaka? Niestety, największą rolę dzisiaj odgrywają finanse, przekazywane wartości są na dalszym miejscu.

Toteż przede wszystkim najistotniejsze jest duże przyjęcie, na które zaprosi się nie jedynie rodzinę i najbliższych przyjaciół, ale również i mniej istotnych znajomych.

Najprzyzwoiciej wynająć do tego celu dyskotekę wraz z DJem i kelnerkami. Duża grupa rodziców szaleje oraz zaprasza gwiazdę, żeby dała mały koncert celowo dla ich dziecka. Jest to wariacja, jaka w głowie się nie mieści, a młody potomek jeszcze oczekuje dodatkowego prezentu urodzinowego od swych rodziców… Są na szczęście miejsca w stworzonym przez nas kraju, do których nie dotarły jeszcze amerykańskie zachowania.

Tam bez ustanku jeszcze istotna jest tradycja, a każde następne pokolenie korzysta z emitowanych przez dojrzałych wartości. W takich rodzinach wszelkie uroczystości obchodzone są trafnie, bez zbędnego przepychu. Tak jest też w wypadku obchodów urodzin młodych ludzi. Zwykle mają miejsce dwie imprezy: przyjęcie w domu dla rodziny oraz wspólne wyjście na przykład do baru i na dyskotekę z przyjaciółmi. Prezent dla chłopaka zdobywany jest bez przepychu, liczy się pamięć oraz fakt, żeby podarowany został przedmiot, który będzie o tym dniu naprowadzał przez następne lata życia danej osobie.

Podczas uroczystości w domu otwierany jest alkohol, z reguły wino, na znak wejścia w dojrzałe życie, zaś co się dzieje w trakcie imprezowania z przyjaciółmi to już gruntownie inna historia… Zawsze niemniej jednak jest to okazja wspominana z uśmiechem, a do tego nikt nie zaciąga kredytów, by uszczęśliwić dziecko.