Które prezenty należałoby nabyć, a jakie pomysły na podarek z pewnością będą nietrafione?

Kategoria:
  • Share post

Opis

Zakupy upominków jest dla wielu osób istną katorgą. Co nabyć osobie, która jest nam prawie obca? Nawet kupowanie podarunków dla bliskich osób, które ubóstwiamy i gruntownie znamy też może być problemem. Od czasu do czasu bywa tak, że każdy pomysł na podarek wydaje nam się najpierw cudowny, a potem beznadziejny i w rezultacie nie możemy się zdecydować na kupno niczego rzeczowego. Przede wszystkim spróbujmy sobie przypomnieć, czy dana osoba nie wspominała o jakiejś rzeczy, której niezmiernie pożąda? Ma prawo o czymś marzy?

Spróbujmy te marzenia spełnić, jeżeli leżą one w naszym zasięgu. Jeżeli nie wiemy nic o jakiś konkretnych potrzebach osoby, która ma zostać obdarowana, pomyślmy, czym się ona interesuje, jaka jest jej pasja. Drobiazg, jaki kupimy nie musi bez jakichkolwiek zahamowań być przydatny w jej rozwijaniu, niemniej jednak osoba obdarowana z pewnością dostrzeże, że nasz podarek był przemyślany, przygotowany celowo dla niej, a nie nabyty nieplanowanie. Taka świadomość jest nawet ważniejsza aniżeli użyteczność czy uroda danego upominku. Kupno upominku dla bliskiej osoby cię przerasta? Każdy twój pomysł na podarek wydaje Tobie się gorszy od uprzedniego? Nie załamuj się i przetestuj pióra.

Najgorsze, co wolno komuś ofiarować, to podarek, którego sami nie chcielibyśmy dostać. Warto trzymać się tej zasady, kiedy tak właściwie wybieramy dla kogokolwiek podarunek. Jak najbardziej, ludzie różnią się w swoich gustach i upodobaniach. Nie należy w następstwie tego odwracać sytuacji i nabywać czegoś, co sami chcielibyśmy dostać, bo możemy zakwalifikować niezłą wpadkę. Chodzi właściwie o to, by nie kupować komuś byle czego, na odczepnego- przedmiotów, które nie mają ani konkretnego przeznaczenia, ani nie są ładne. Nieraz kupując na przykład niezbyt ładny wazon myślimy, że sami nigdy czegoś takiego nie postawilibyśmy w widocznym miejscu w swoim domu, bo jest zwyczajnie niegustowne-ale nie przeszkadza nam to w ofiarowaniu takiego prezentu kuzynce. Darujmy sobie w ogóle zakupy takich przedmiotów, które miałyby być elementem wystroju wnętrza. Swoje mieszkanie każdy urządza po swojemu i są marne szanse, że naszym podarkiem trafimy w wizję obdarowanego.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Które prezenty należałoby nabyć, a jakie pomysły na podarek z pewnością będą nietrafione?”