Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dodatki i środki do pielęgnacji sierści pieska

  • Share post

Opis

Kąpiel psa jest jednym z niezbędnych elementów jego codziennej pielęgnacji. Jak najbardziej częstotliwość kąpania zależy od rasy psa, od faktu, jaką znamionuje się on szatą, oraz jakiej długości ma sierść. Jeżeli kąpiemy czworonoga musimy również pamiętać o tym, aby w tym celu stosować tylko kosmetyki, które są przeznaczone dla pielęgnacji pieska, albowiem zwierzęta mają totalnie inną fizjologię niż człowiek.

Chwilowo na rynku kosmetycznym mamy do wyboru niezmiernie szeroki oraz bogaty wybór szamponów, jakie przeznaczone są dla pielęgnacji psów. Dzieje się tak, wskutek tego, iż szampony dla psów wytwarzane są zarówno w kraju, jak importowane. Obecnie wiele renomowanych firm produkuje szampony dla psów, w następstwie tego także w wielu przypadkach, głównie, kiedy są one wygodne są też bardzo drogie – wypróbuj ofertę na akcesoria dla psa sklep.

Naturalnie, szampony dla psów można zakupić też bardziej ekonomiczne i wtedy jest to wydatek około trzydziestu złotych. Ważny jest jednak fakt, aby szampon dla pieska prócz detergentów myjących zawierał w swoim składzie też składniki o charakterze pielęgnującym. Współcześnie do wyboru mamy szampony dla psów z domieszką olejków, takich jak na przykład: olejek migdałowy, kokosowy, czy też olejek z drzewa herbacianego. Oprócz tego należałoby również dopasować szampon do rodzaju sierści, w następstwie tego jeśli mamy na przykład psa z szorstką sierścią, warto wybrać szampony, które nie zmiękczają sierści.

Oprócz tego dla psów z dłuższą sierścią warto zakupić odżywki, które zapobiegają plątaniu się włosów, a tym samym sprawiają, iż daje się łatwo rozczesać. Kiedy już mamy odpowiednie wyposażenie służące do kąpieli psa, wówczas możemy kąpać go nawet, co tydzień? W pierwszej kolejności w wannie należy rozłożyć matę antypoślizgową, by pies nie ślizgał się po niej, i przygotować ręczniki do jego osuszenia. Cała kąpiel przebiega w dwóch fazach. W pierwszej fazie zmywamy z sierści piasek, brud i tłuszcz, zaś druga faza scalona jest z wykonywaniem masażu, podczas którego sierść zostaje bardzo głęboko oczyszczona. W chwili, gdy spłukujemy z psiej sierści szampon pamiętajmy, aby nie zalać czworonogowi uszu i nosa.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY